Rodinný pes

    Prvou a hlavnou aktivitou našich psov je byť roinným psom. Vyzerá to jednoducho, ale nech zdanie neklame. Byť našim rodinným psom je niekedy náročnejšie ako by sa zdalo. Vyžaduje to aby boli psice stále pripravené vrhnúť sa na akúkoľvek činnosť. Ja milujem prechádzky a túry, chcem aby chodili psi všade so mnou. 

    Prechádzka kdekoľvek, v lese aj v meste musí byť príjemná a pohodová. Počas turistiky musia zvládnuť prekonať kadejaký terén. Deťom robia spoločnosť pri ich hrách. Naháňačka s loptou, sánkovačka či spoločné kúpanie v rieke sú tie jednoduchšie činnosti. Niekedy sa však psice menia na bábätká, na rozprávkové postavičky, na kamarátov. Treba púšťať loďky na potoku, kopať jamky do zeme, púšťať šarkanov, stavať snehuliakov, chytať ryby, upratovať... a pri tom všetkom musia asistovať Terry aj Bree. A občas plnia úlohu canisterapeuta, či už mne alebo deťom. A hej, musia vedieť byť aj gaučovými psami.     Váľanie sa na gauči je predsa veľmi náročná a zodpovedná úloha, dokonca aj manžel niekedy potrebuje psiu hlavu pritisnutú v náručí, ležiac spolu na gauči :-) Na dvore treba "strážiť" a občas šteknúť na smetiarov alebo poštárku, naháňať susedovho psa, výtať návštevy, pásť hydinu a morčatá na záhrade.

 

Agility

    Agility je pre mňa šport číslo jeden. je to prvá "cvičáková" aktivita, ktorej som sa začala venovať. Doviedla ma k tomuto športu Terry, ktorej som proste hľadala činnosť aká ju bude baviť. Kôli kĺbom Terrynka môže behať už len jednoduché trate s tyčkami na zemi, ale stále ju to veľmi baví a vždy sa náramne teší. S Bree som začala už nejak tak automaticky. A ako ináč, psíča to bavilo a baví doteraz. Nikdy som nemala nejaké veľké plány a ambície, ale chcem trénovať poriadne, tak ako sa má, snažím sa byť stále lepšia a lepšia. Do Bree vkladám teraz svoje agilitné nádeje. Je šikovná a hoc malá, ide jej to pekne.     Ako ináč, stále sme len an začiatku. Večne je a bude sa čo učiť, je čo dolaďovať, zlepšovať. Základ ale je ten aby agility stále ostala len hra a zábava, hoc v rámci možností určite budem chcieť makať naplno a zlepšovať sa, nikdy by som si nepriala aby tréning agility sa zmenil na povinnosť. Kam to až dotiahneme to ukáže len čas.

 

Flyball

    Flyball je na Slovensku momentálne takmer neznámy šport a venuje sa mu skutočne len minimum ľudí. Aj my v podstate len začíname a hráme sa formou pokus - omyl. S nápadom skúsiť trénovať flyball prišla kamarátka Lenka a my, skvelá partia, sme sa toho chytili a stanovili Lenku za našu trénerku.     Momentálne sme stále v začiatkoch ale verím že budeme len lepšie a lepšie. Ako ostatné, ani flyball nemienim robiť na nejakej vyššej úrovni, tiež je to len jedna zo zábav. Napriek tomu naše flyballové tréningy ma bavia, tešia a rovnako sú na tom psice. Svojho času pre Terry bol flyball šport číslo jedna, s postupným zhoršovaním stavu kĺbov však sa bude asi musieť tejto zábavy vzdať. Bree to ide, je šikovná, z behu pre loptičku vyslovene nadšená.